+48 786 116 186

+48 786 116 186

Jak przygotować się na poradę prawną w sprawie rozwodu/separacji?

  • Przede wszystkim zapisz sobie termin i godzinę porady prawnej w sprawie rozwodu. Często umawiając się jesteśmy zestresowani i możemy zapomnieć dokładnej daty czy godziny. Najlepiej w trakcie umawiania się na poradę zapisać sobie te informacje.
  • Zapisz sobie również adres Kancelarii. Pomimo, że moja siedziba jest od początku działalności (ponad 7 lat) w tym samym miejscu, to już spotkałam się z tym, że klienci dzwonili zdziwieni, że mnie nie ma w kancelarii, do której poszli.

  • W zasadzie na pierwszą konsultację nie musisz przynosić żadnych dokumentów. Możesz oczywiście przynieść ze sobą akt małżeństwa bądź akty urodzenia dzieci, ewentualne umowy majątkowe małżeńskie (dokumenty te przydadzą się na późniejszym etapie). Można również przynieść „dowody”, które przydadzą się w sprawie np. dokumenty, nagrania, zdjęcia – jeżeli są związane ze sprawą małżonków.
  • Jeżeli Klient ma małoletnie dziecko to również warto już przed poradą zastanowić się nad sytuacją dziecka po rozwodzie/separacji. Czyli gdzie dziecko ma mieszkać, czy jaki jest koszt utrzymania dziecka. Oczywiście nie są to wiadomości konieczne, w razie co wskażę wszystkie możliwości i wspólnie spojrzymy na sytuację dziecka, tak aby najlepiej zabezpieczyć jego interesy (i co najważniejsze – jego dobro).
  • Zastanów się również nad tym co jest dla Ciebie najważniejsze przy uzyskaniu rozwodu/separacji i jak chcesz to osiągnąć. Czy raczej chcesz uzyskać rozwód w miarę szybko, bez „darcia kotów”, ugodowo i względnie bezboleśnie? A może jednak nie widzisz możliwości na ugodowe zakończenie i chcesz walczyć o uznanie drugiego małżonka za wyłącznie winnego?
  • Możesz zapisać sobie pytania do mnie, aby w czasie porady nic nie umknęło.
  • Spróbuj przed poradą się zrelaksować (po – również😉). Wiadomo, że jest to dość duże przeżycie.

Najważniejsze, to przyjść na umówioną poradę , a w reszcie (jeżeli zapomnisz), to na pewno pomogę.

 

Potrzebujesz porady, służę pomocą.

 

Zapraszam do kontaktu,

Adwokat Szczecin Katarzyna Kielsznia-Budzińska