+48 786 116 186

+48 786 116 186

Spadek Szczecin – Sprawy spadkowe

 

Adwokat Katarzyna Kielsznia – Budzińska specjalizuje się w prowadzeniu spraw z zakresu prawa spadkowego. Przed podjęciem decyzji w zakresie nabycia spadku bądź jego odrzucenia, działu spadku czy też zachowku warto skorzystać z pomocy adwokata. W ramach porady prawnej adwokat pomoże wybrać jaką decyzję podjąć na poszczególnych etapach w zakresie prawa spadkowego, jak przygotować się na dział spadku oraz czy i jak dochodzić zachowku bądź jak bronić się przed koniecznością jego zapłaty. Sprawy spadkowe często z uwagi na krąg osób zainteresowanych są szczególnie trudne. Adwokat pomoże więc przejść przez ten ciężki dla Klienta okres w życiu, wesprze klienta, jak i doradzi.

Adwokat Katarzyna Kielsznia – Budzińska oferuje kompleksową analizę sprawy spadkowej, szczegółowe omówienie sprawy z Klientem, jak i wsparcie na każdym etapie. Jednocześnie istnieje możliwość uzyskania samej porady prawnej bądź pomoc w sporządzeniu pisma procesowego, pomoc w kontaktach z pozostałymi spadkobiercami czy pomoc w sporządzeniu umowy lub ugody.

 

Informacje o spadku

 

W przypadku śmierci osoby nam bliskiej pierwszym etapem w sprawach spadkowych jest albo nabycie spadku albo jego odrzucenie.

Należy pamiętać, że wszelkie prawa i obowiązku majątkowe zmarłego przechodzą z chwilą jego śmierci na jedną lub klika osób, w zależności od kręgu spadkobierców. A więc zarówno majątek zmarłego, ale także i jego długi można odziedziczyć.

W celu ustalenia kręgu spadkobierców należy dokonać sądowego stwierdzenia nabycia spadku bądź należy udać się do Notariusza. Sporządzi on Akt poświadczenia dziedziczenia. Po przeprowadzonym posiedzeniu sąd wyda postanowienie, które wskaże kto jest po zmarłym spadkobiercą i w jakich udziałach.

Istnieje również możliwość odrzucenia spadku po zmarłym, przy czym należy pamiętać o obowiązującym sześciomiesięcznym terminie na złożenie takiego oświadczenia przed Sądem lub u Notariusza.

Jeżeli macie Państwo więcej pytań lub wątpliwości zapraszam na wizytę!

 

Telefon: 786 116 186

 

Czytaj na ten temat także na blogu: